bilgekent'

Evcil Hayvanlar

Yaban Hayat

:
Tarih: 2014/1/8 0:09:06 (1234 Okuma)

Başkent Amsterdam’da cumartesi günü yaşanan kurşunlanma olayının esrarı hala çözülemedi. 39 yaşındaki Aytaş Göraler, çocuklarını gözü önde yakın mesafeden kurşunlanarak öldürüldü.

Orjinal resmi görmek için tıklayın

KARAMAN EMLAK,karaman emlak
Amsterdam’ın batı kesiminde bulunan Slauerhoffstraat sokağında cumartesi akşamı saat 22.30 sularında yaş günü dolayısıyla ailecek geldikleri kayın validesinin evinden ayrılan Aytaş Göraler, çocukları ile birlikte arabasını yanına geldiğinde 1,5 yaşındaki oğlunu kucağında taşıyordu. Görgü tanıklarının ifadelerine göre Göraler arabasının yanına geldi ve bagaj kapısını açtı, o sırada yakın mesafeden başına üç el ateş edildi ve yere düştü. 8 yaşındaki kızı da olayı bizzat görenlerdendi.

Göraler Amsterdam’ın tanınmış eğlence merkezlerinden The Sand’in kurucularından biri. 2009 yılına kadar bu işletmeyi devam ettiren Göraler’in diğer ortağının ise şuanda Türkiye hapishanesinde cezasını çeken ve Amsterdam mafya dünyasında tanınmış bir kişi olan “Ati” olarak adlandırılan Atilla Önder olduğu bilinmekte.

Kızı katili gördü !

Amsterdam polisi, olayla ilgili olarak geniş çaplı soruşturma başlatıldığını belirtirken detaylı bilgi vermekten kaçındı. Fakat çevrede yaşanan olayın etkisi halen daha devam etmekte. Mahalle sakinlerinin anlattıklarına göre, 8 yaşındaki Göraler’in kızı, babasını vuran kişiyi gördü. Kızın ifadesine göre katil kahverengi bir ayakkabı ve bir bere takıyordu.

Polis açıklamasında olay sonrası katilin Frans Bastiaansestraat adresine doğru kaçtığı ve burada kendisini bekleyen arabaya binerek olay yerinden uzaklaştığı belirtildi.

Cinayetler artıyor mu?

Öte yandan Amsterdam’da son 2 hafta içinde meydana gelen cinayetler de dikkat çekmeye başladı. Aytas Göraler cinayeti beşinci cinayet olarak kayda geçerken diğer işlenen cinayetlerde şu şekilde sıralandı:

27 Aralık: 34 yaşındaki Sırbistanlı Dalibor Spacic Slotermeer ‘de Sieg Vaz Diasstraat adresinde öldürüldü. Polis 19 yaşındaki bir Amsterdamlıyı gözaltına aldı.

1 Ocak: Amsterdam GGZ kurumu direktörü Rob Zweekhorst, ikamet ettiği Berkel en Rodenrijs’da sokak ortasında vuruldu

3 Ocak: OZ Voorburgwal adresindeki City Hall coffeshop sahibi mekanında ölü bulundu.

4 Ocak: Polis Orteliusstraat adresinde bir evde bir cesetle karşılaştı.

Yazıcı Dostu Sayfa Bu yazıyı arkadaşına gönder Bu  yazıdan PDF oluştur
Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.
Gönderen Mesaj

Rastgele Haber